Ma 2018. január 18., csütörtök, Piroska napja van. Holnap Sára és Márió napja lesz.

Címlap
2011.09.04. Budaörsi DSE atléták a 26. NIKE félmaratonon. PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Egri Gyula
2011. szeptember 07. szerda, 11:38

ppic_26_Nike_Budapest_Felmaraton_rajt_065Az őszi futószezon elkezdődött, a nyár viszont - legalábbis az időjárás alapján - nem ért véget: 30 fokos hőségben zajlott a 26. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton 2011. szeptember 4-én, amelyre rekordlétszámú, közel 12 ezer nevezés érkezett, közülük 1500-nál is több külföldi nevezéssel. Nagyon jó hangulatú verseny volt, zeneszó, dobolás és persze éljenzés hatottá át szinte az egész távot. A víz és energiaforrást a közel 2-3 km-enként lévő frissítő állomásokon lehetett rendezni, több helyen még a tűzcsapokat is kinyitották, hogy a futókat permetezzék.

„Nagyon jó ’kis’ verseny volt, tényleg sokan indultunk, de ez csak fokozta a hangulatot. 10 órakor rajtoltunk, akkor még nem volt olyan meleg, de tudtuk, hogy a végére elég nagy lesz már a kánikula. Számomra a futás 9-10 km-ig nagyon kellemes volt, mentek a 3:50-4:00-es kilométerek, viszont 11km-nél fordultunk rá a pesti rakpartra, ahol 2-3 km-t mentünk egyenesen, ez már nem volt annyira kellemes, mint az előzőek.
Nagyon jó volt, hogy a frissítőpontok viszonylag hamar követték egymást. Azonban amikor előbukkant a Hősök-tere, már tudtam, hogy nem sok van hátra, így minden energiámat bevetve haladtam a cél felé. Célba érkezés és az emlékérem felvétele után, egy kis levezető gyaloglás következett a célcsomagért. Szintén jó ötletnek tartom, hogy a chip leadásnál mindenki kapott egy jégkrémet.